Hakkımızda

Ares Antik Müzayede değerli ve seçkin eserleri sanatseverlere sunmak amacı ile 2007 yılında Coşkun ÖZKAN tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin en önemli ve en güvenilir müzayede firmaları arasında yer alan Ares Antik Müzayede, 60 günde bir Çırağan Sarayı’nda salon müzayede ve ayda iki adet online müzayede düzenlemektedir. 

Müzayedelerde satışa sunulacak olan sanat eserleri önceden kendi alanında uzman olan kişiler tarafından incelenerek akabinde satışa sunulmaktadır. Ayrıca müzayedelere girecek ve satışa sunulacak olan tüm eserler Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Müzesi, Yıldız Sarayı Müzesi, İslam Eserleri Müzesi ve Askeri Müze uzmanları tarafından incelenerek eserlerin satış işlemlerinin yapılması için uzmanlardan izin alınmaktadır. Sanat eseri çeşit zenginliği açısından en fazla sanat eseri satışa sunan Ares Antik Müzayede, çok sayıda koleksiyonere ulaşmakta ve nadir eserleri sanatseverlerin değerli koleksiyonlarına dahil edilmesi amacıyla ekspertiz yapmaktadır. 

Ares Antik Müzayede en yüksek kalitede hazırladığı katalogları ve Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği müzayedeler ile sanatseverlerin memnuniyeti için çalışmaktadır. Güleryüzlü ekibi ile müzayedecilik, sanat eseri alım ve satımı konularında yılların tecrübesi ile hizmet sunmaktadır.